ile.liter.pl

Prezentujemy Ci darmowy kalkulator online, dzięki któremu można policzyć liczbę słów w tekście. Autorzy piszący książki, uczniowie pracujący nad esejem czy wypracowaniem, nauczyciele, profesorowie z pewnością uznają to narzędzie za wyjątkowo użyteczne. Kalkulator słów online przyda się do tworzenia komercyjnych tekstów, pisania prac maturalnych, listów motywacyjnych itp.

Aby rozpocząć wystarczy napisać lub wkleić tekst w polu tekstowym. Po zakończeniu należy wcisnąć przycisk „Policz słowa”, pod polem tekstowym natychmiastowo ujrzysz wyniki. Możesz również wyczyścić całą zawartość tekstu korzystając z przycisku „Wyczyść tekst”.

Limit słów w standardowej pracy to zazwyczaj od 3000 do 8000 wyrazów. Dla listu motywacyjnego uznawany jest limit do 600 słów. Aby uniknąć przekroczenia limitu spróbuj zastąpić dłuższe wyrażenia pojedynczymi słowami, unikaj powtórzeń, sprawdź brzmienie swojego tekstu i zachwyć treścią swojego czytelnika.

Napisz lub wklej swój tekst do naszego licznika słów online:


Liczenie słów to liczba słów w powieści, dokumencie i w jakimkolwiek fragmencie w tekście. Liczenie słów jest potrzebne kiedy tekst wymaga pewnej liczby słów. To szczególnie może występować w środowisku akademickim, postępowaniu sądowym, w dziennikarstwie bądź w reklamie, w powieściach. Liczenie słów jest również powszechnie używane przy tłumaczeniach, gdy określają oni cenę za tłumaczenie. Liczenie słów może również być używane do obliczania wskaźnika czytelności.

Dlaczego liczenie, słów nie strony?

Większość ludzi myśli pod względem stron, nie słów. Dlaczego przemysł wydawniczy mówi o liczeniu słów? Ponieważ długość strony może się wiele różnić. Jeśli czcionka jest trochę mniejsza lub marginesy są szersze lub rozmiar strony jest trochę większy, to będzie skutkować kompletnie inną ilością stron.

Liczenie słów jest bardzo ważne w większości środowisk akademickich, gdzie wielu profesorów podpisujących dokumenty akademickie, co wymaga minimalnej lub maksymalnej ilości słów z o różnym kształcie i formie. Stwarzając maksymalną liczbę słów, to sprawia, że studenci pozbywają się tego, co wydaje im się być istotne w odpowiedzi na papierze i usuwają niepotrzebną część, podczas gdy minimalne liczenie słów z drugiej strony zachęca studentów by myśleć bardziej zasadniczo o tym, jak zabrać się do podpowiadania. W niektórych sytuacjach jest to dobre, ponieważ sprowadza to studentów do przynoszenia dowodów lub do bardziej krytycznego myślenia, ale w większości przypadków będzie to prowadzić studentów do znalezienia większej ilości dowodów by potwierdzić ich twierdzenie (co nie jest bardzo użyteczne, jeśli można udowodnić swoje twierdzenie z mniejszą ilością dowodów) albo stwarzać ,,kłaczki'' w ich papierze, po to aby spełniać ich wymogi. To samo często jest prawdziwe dla aplikacji na uczelnię. Przestrzeganie ich może mieć duży wpływ na to jak to pisanie jest oceniane i sprawdzane, a to pokazuje czy jesteś w stanie podołać tym podstawowym wskazówkom.

Ta informacja może być również dość pomocna dla pisarzy. Wiedza o liczbie słów może pomóc pisarzom lepiej zrozumieć długość ich pisania i pracy na wyświetlaczu stron ich pisania w specyficzny sposób. Dr. Seuss, pisarz Amerykańskich dzieci, poeta i rysownik słusznie powiedział: Pisarz, który rodzi więcej słów niż potrzebuje, stwarza obowiązek dla czytającego, który czyta.

Dla tych, którzy piszą dla magazynów i gazet gdzie jest niewielka przestrzeń, znając te liczenie może pomóc pisarzowi dostać więcej informacji o tej niewielkiej przestrzeni.

Dla pisarza, liczenie słów również pomaga oceniać pracę dla innych odbiorców. Najważniejszą zasadą dotyczącą przestrzegania liczby słów jest być w stanie sensownie zredukować, edytować i ponownie zredagować swój własny projekt i utrzymać go trochę, dbając o to aby nie miał za mało słów ponieważ jeśli masz za mało słów, wtedy twoja praca będzie bardziej odpowiednia dla niektórych ludzi ale nie dla innych. Oczywiście, należy zrobić to jak najbardziej zwięźle: jest to niezbędne przy pisaniu czegokolwiek na świecie. Ale istnieje ryzyko pojawienia się tego na półkach w zbyt cienkim wydaniu.

Liczenie słów pomaga Ci nadawać sobie tempo, to powstrzymuje cię od zapisywania zbyt wielu informacji i to czyni twój tekst zwięzłym i przechodzisz od razu do rzeczy, co daje mu większe pole działa, co jest konieczne.

Liczniki słów
Licznik słów. Word Counter Compte mots. Contar palabras. Quantas palavras Conta parole Wörterzähler. Woordenteller 字数计算器 Сколько слов? μετρητής λέξεων عد الكلمات

Liczniki liter
Kalkulatory znaków

Licznik liter. Count letters Character count Compteur de lettres. Contador de caracteres. Contador de letras Contare lettere. Zeichenzaehlen. Karakter aantal Счетчик букв. Μέτρημα χαρακτήρων عد الحروف